Тиждень української мови та літератури

Пишемо Всеукраїнський радіодиктант

Предметний тиждень, що приурочено Дню української мови та писемності, щороку відзначається 9 листопада. У цей день вшановують пам’ять Преподобного Нестора Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Про це на загальношкільній лінійці повідомили учениці 6 класу Легедза С. та Ткачишин Н. і розповіли про це свято. З доповідей учні дізналися про витоки нашої мови, її місце серед слов’янських мов, про братів Кирила і Мефодія, про нелегку долю української мови. Пізніше учні кожного класу ( 5-9 кл.) презентували стінгазети та плакати, книжечки ‘’Устами народних прислів’їв’’.

Для учнів 5-9 класів було проведено філологічний конкурс ‘’ Юні знавці рідної мови’’. Учні активно брали участь у змаганні. Було проведено такі конкурси : ‘’Спробуй казку відгадати’’, ‘’Відшукай слова’’, ‘’Скажи без затримки’’, ‘’Назви антоніми’’, ‘’Мовне асорті ’’, ‘’Фразеологічний калейдоскоп’’, ‘’Рослинна абетка’’, ‘’Прикметники для мови’’.

Як продовження Тижня української мови став І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика.

Учні 6-8 класів взяли участь у конкурсі читців творів Шевченка ‘’Лунай, величне слово Кобзаря’’. Перше місце здобула учениця 6 класу Тиран О. (‘’Лілея’’)

9 листопада учні школи (всього 19), а також учителі-словесники взяли участь у написанні XVIII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який називався ‘’Крила України’’.

Тиждень пройшов змістовно й цікаво.

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *