Усний журнал до 90-річчя ОУН

Усний журнал “Зродились ми великої години” відбувся 7 лютого 2019 р. у школі, присвячений 90-річчю утворення ОУН, підготовлений вчителем історії Голубець І.Г. та старшокласниками.

3-го лютого 1929 року відбулася одна з найвизначніших подій –заснування Організації Українських Націоналістів.

З 28 січня по 3 лютого у Відні відбувався Конгрес Українських Націоналістів, на якому й було створено цю важливу націоналістичну організацію. Тоді й був обраний перший голова Проводу ОУН – полковник Євген Коновалець.

ОУН виникла внаслідок об’єднання Української Військової Організації (УВО) із 3-ма студентськими націоналістичними спілками: Групою Української Національної Молоді, Легією Українських Націоналістів та Союзом Української Націоналістичної Молоді.

ОУН – український громадсько-політичний рух, що ставив собі за мету встановлення Української соборної самостійної держави на всій українській етнічній території, її збереження та розвиток. У своїй діяльності рух керувався ідеологією українського націоналізму та вів боротьбу проти польського, радянського, а згодом і німецького режимів, які не хотіли визнавати Україну як самостійну державу.

У 1940-му році рух розділився на дві частини: перші пішли за полковником УНР Андрієм Мельником, інші – за Степаном Бандерою. Остання група отримала підтримку від націоналістичного руху на Західній Україні, у тому числі від створеного нею військового крила ОУН — Української повстанської армії, яка стала найбільшим українським збройним рухом опору. (Джерело)

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *